Innowacyjne systemy regałów medycznych

Optymalizacja przechowywania we wszystkich obszarach szpitala

Intelimedical Poland oferuje szereg regałów magazynowych wykorzystywanych w wielu obszarach szpitala. Nasze regały usprawniają przechowywanie leków i wyrobów medycznych w aptece szpitalnej, magazynie centralnym oraz magazynkach oddziałowych. Zastosowanie w regałach unikalnych modułów logistycznych pozwala na przechowywanie na tej samej powierzchni o ponad 30% więcej produktów w porównaniu do regałów ze standardowymi półkami.

Regały medyczne z modułami logistycznymi

Regały kompatybilne z systemem logistycznym Intelimedical

Nasze regały modułowe o konstrukcji ramowej to doskonałe rozwiązanie dla placówek opieki zdrowotnej. Wysokiej jakości regały są niezwykle praktyczne – kosze mogą być umieszczone pod stałym kątem lub przechowywane w pozycji poziomej, a następnie przechylane podczas użytkowania. Dzięki temu łatwo jest zlokalizować potrzebne materiały medyczne, co jest niezbędne dla sprawnego funkcjonowania personelu medycznego.

Badania pokazują, że pielęgniarki spędzają co najmniej 5-20% swojego czasu pracy na poszukiwaniu potrzebnych wyrobów medycznych. Dzięki przemyślanej konstrukcji naszych regałów, ten czas może zostać znacznie skrócony, co przekłada się na zwiększenie efektywności pracy całego zespołu. Łatwość zauważenia zawartości koszy umożliwia szybkie i efektywne zlokalizowanie potrzebnych sprzętów, co jest kluczowe dla skutecznej opieki nad pacjentem.

Nasze regały o konstrukcji ramowej to również gwarancja łatwości utrzymania czystości. Są wyposażone w gładkie powierzchnie, które łatwo wyczyścić. Dodatkowo, moduły są łatwe do wyjęcia, co jeszcze bardziej ułatwia utrzymanie higieny. Dzięki temu nasze regały są nie tylko funkcjonalne, ale również higieniczne.

Tradycyjne regały w porównaniu do regałów magazynowych Intelimedical Poland

Produkty na najwyższych poziomach nie są łatwo dostępne

1 m2 powierzchni płaskich półek

Dobra widoczność + łatwy i ergonomiczny dostęp do wszystkich koszy na wyższych poziomach

Można zmniejszyć do 0,65 m2 zagęszczonego magazynu

Dodatkowe funkcjonalności regałów medycznych

Elastyczność konfiguracji

Regały wyposażone w moduły logistyczne mogą być łączone z wykorzystaniem półek tworząc elastyczny system przechowywania wyrobów najróżniejszych gabarytów.

Dodatkowo, regały mogą zostać wyposażone w prowadnice teleskopowe do łatwego wysuwania i chowania koszy przechowujących najcięższe produkty.

W miejsce koszy o różnych głębokościach mogą być również zainstalowane półki ze stali nierdzewnej lub HPL, aby w ramach jednego regału przechowywać wygodnie również produkty w kartonach o większych wymiarach.

Regały mogą być zainstalowane na stałe – jako moduły stojące lub na kółkach, aby ułatwić ewentualny transport lub utrzymanie czystości w pomieszczeniu

Regały magazynowe gęstego składowania

Do 65% więcej przestrzeni składowania w porównaniu do tradycyjnych regałów.

W projektach wymagających bardzo gęstego upakowania produktów na małej powierzchni pomieszczenia oferujemy regały przesuwne z dolną lub górną szyną transportową.

Regały mogą być wyposażone w półki wykonane w różnych technologiach lub moduły logistyczne w postaci koszy lub tac.

Nasze regały są łatwe w utrzymaniu. Listwy są wyjmowane, co ułatwia ich czyszczenie – można je myć nawet w myjniach. Cały osprzęt wykonany jest ze stali nierdzewnej i umieszczony wewnątrz konstrukcji, co zapewnia dodatkową ochronę.

system regałów o wysokiej gęstości z górną szyną posiada te same cechy, co standardowy system o wysokiej gęstości, lecz bez żadnych przeszkód na podłodze. Jest w pełni konfigurowalny pod względem długości, szerokości i wysokości. Główne cechy tego systemu to niesamowita wytrzymałość i duża nośność.

Regały z półkami

Nowoczesna forma tradycyjnego sposobu przechowywania

Oferowane przez Intelimedical Poland regały z półkami pozwalają na stworzenie przestrzeni magazynowej idealnie dostosowanej do rozkładu pomieszczenia. Mogą być dowolnie łączone tak, aby w maksymalny sposób wykorzystać dostępną powierzchnię.

Regały półkowe są idealne tam, gdzie w zależy nam w szczególności na utrzymaniu najwyższego poziomu czystości, np. w pomieszczeniach sterylnych takich jak pracownie leku jałowego. Dostępne są również półki wykonane w technologii antymikrobiologicznej zabezpieczającej przed rozwojem bakterii, grzybów i pleśni. Zastosowany materiał usuwa ponad 99% bakterii w ciągu 24h.

Regały są odporne na szeroki zakres temperatur od -30°C do +90°C. Posiadają międzynarodowe certyfikaty higieniczne. Nośność regałów wynosi do 250kg na półkę.

Wybrane realizacje

Przykładowe instalacje szpitalnych regałów magazynowych oferowanych przez Intelimedical

Close
Go top